UPM1H820MPD1TA
Nichicon
Prodotto No:
UPM1H820MPD1TA
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 170 mOhms