UPM1H820MPD61TD
Nichicon
Prodotto No:
UPM1H820MPD61TD
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 340 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 180 mOhms