Nichicon
Prodotto No:
UPM2E470MHD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.1185
$2.1185
10
$1.71285
$17.1285
50
$1.49454
$74.727
100
$1.307675
$130.7675
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.319" (33.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 225 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Last Time Buy |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPM |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 360 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Bulk |