UPR1C471MP26312L
Chinsan (Elite)
Prodotto No:
UPR1C471MP26312L
Descrizione:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.3 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF