Samtec Inc.
Prodotto No:
UPS-04-04.0-03-L-PV
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
.150" POWERSTRIP/20 A DUAL BLAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.9065
$6.9065
10
$6.24625
$62.4625
100
$5.46915
$546.915
500
$4.6056
$2302.8
1000
$4.0299
$4029.9
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Voltage Rating | 620 V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 20 A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | PowerStrip™ 20 UPS |
| Connector Style | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.150" (3.81mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | UPS-04 |