UPS0J152MPD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPS0J152MPD1TD
Descrizione:
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 870 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 110 mOhms