UPS1J330MED1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPS1J330MED1TD
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
In magazzino : 1500
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 37.4 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 710 mOhms