UPT2P331MHD
Nichicon
Prodotto No:
UPT2P331MHD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 220V RADIAL
In magazzino : 108
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.01 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPT
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.616 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF