Nichicon
Prodotto No:
UPT2W150MPD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.4155
$1.4155
10
$1.12005
$11.2005
50
$0.97052
$48.526
100
$0.8398
$83.98
500
$0.634543
$317.2715
1000
$0.559892
$559.892
2500
$0.522557
$1306.3925
5000
$0.503899
$2519.495
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 150 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 240 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 15 µF |
| Package | Bulk |