Nichicon
Prodotto No:
UPV0J101MFD1TD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.418
$0.418
10
$0.29355
$2.9355
50
$0.22192
$11.096
100
$0.19323
$19.323
500
$0.143165
$71.5825
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPV |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 1.5 Ohms |