Nichicon
Prodotto No:
UPW1H821MHD6TN
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.7575
$1.7575
10
$1.387
$13.87
50
$1.20232
$60.116
100
$1.04044
$104.044
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.815 A @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 8000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UPW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.42 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 820 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 42 mOhms |