KYOCERA AVX
Prodotto No:
UQCL2A240JAT2A\500
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 24PF 200V 0402
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Temperature Coefficient | A |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | UQ |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Capacitance | 24 pF |
| Features | High Q, Low Loss |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |