Nichicon
Prodotto No:
URZ0J682MHD1TN
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.9285
$1.9285
10
$1.5599
$15.599
50
$1.36135
$68.0675
100
$1.19111
$119.111
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | URZ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.38 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 6800 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |