Switchcraft Inc.
Prodotto No:
US001
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 28V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | - |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 15.70mm x 15.70mm |
| Current Rating (Amps) | 250mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | US |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |