Microchip Technology
Prodotto No:
USB2244-AEZG-05
Produttore:
Pacchetto:
36-QFN (6x6)
Batch:
-
Descrizione:
IC MEDIA CTRLR USB 2.0 36-QFNE3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Supply | 135mA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 36-QFN (6x6) |
| Standards | USB 2.0 |
| Series | - |
| Function | Controller |
| Package / Case | 36-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | USB, Memory Card |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | USB2244 |