STMicroelectronics
Prodotto No:
USB6B1RL
Produttore:
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
-
Descrizione:
TVS DIODE 5.25VWM 8-SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.5865
$1.5865
10
$1.42025
$14.2025
100
$1.107035
$110.7035
500
$0.914508
$457.254
1000
$0.72199
$721.99
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | 500W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | USB |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.25V |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | Yes |
| Base Product Number | USB6B1 |