Souriau-Sunbank by Eaton
Prodotto No:
UT06PGS1412P45N
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
PLUG WITH STRAIN RELIEF SIZE 6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Thermoplastic, Glass Filled |
| Ingress Protection | Environment Resistant |
| Voltage Rating | 500V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | 14-12 |
| Mfr | Souriau-Sunbank by Eaton |
| Contact Material | - |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Coupling Nut |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 12 |
| Color | Silver |
| Termination | Crimp |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Orientation | N (Normal) |
| Mounting Feature | - |
| Series | UTO |
| Shell Material | Zinc Alloy |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UT06P |