UVQ-15/7-D24P-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UVQ-15/7-D24P-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 105W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.42" H (58.4mm x 36.8mm x 10.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series UVQ
Power (Watts) 105 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 90.3%