Casa / DC DC Converters / UVQ-3.3/35-D48NB-C
minImg
UVQ-3.3/35-D48NB-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UVQ-3.3/35-D48NB-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 116W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.50" H (58.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series UVQ
Power (Watts) 116 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 89%