Casa / DC DC Converters / UWE-15/5-Q48PB-C
minImg
UWE-15/5-Q48PB-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UWE-15/5-Q48PB-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 75W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.34" H (58.4mm x 22.9mm x 8.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series UWE
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 90.5%