UWR-12/250-D5-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UWR-12/250-D5-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.45" H (31.8mm x 20.3mm x 11.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 75%