Casa / DC DC Converters / UWR-3.3/4250-D48A-C
minImg
UWR-3.3/4250-D48A-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
UWR-3.3/4250-D48A-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.48" H (50.8mm x 25.4mm x 12.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%