UXB02070G1002TCU00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
UXB02070G1002TCU00
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 10K OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series UXB 0207
Power (Watts) 0.25W, 1/4W