Casa / Diode Arrays / V10KM120C-M3/H
minImg
V10KM120C-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
V10KM120C-M3/H
Pacchetto:
FlatPAK (5x6)
Descrizione:
10A, 120V, FLATPAK TRENCH SKY RE
In magazzino : 3000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 830 mV @ 5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 3.9A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C