Casa / Rocker Switches / V15AB20C-A9C00-000
minImg
V15AB20C-A9C00-000
Carling Technologies
Prodotto No:
V15AB20C-A9C00-000
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Neon, White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 250 VAC
Series Contura® V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V