Casa / Rocker Switches / V1D1BN01-69Z63-200
minImg
V1D1BN01-69Z63-200
Carling Technologies
Prodotto No:
V1D1BN01-69Z63-200
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Amber
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking High Beam - Standby, Horizontal
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 12 V