Casa / Rocker Switches / V1E2A601-9SZM8-12H
minImg
V1E2A601-9SZM8-12H
Carling Technologies
Prodotto No:
V1E2A601-9SZM8-12H
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color Incandescent, Red
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking High Beam - Standby, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VAC/DC
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 14 V