Casa / Diode Arrays / V40DM45CHM3/I
minImg
V40DM45CHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
V40DM45CHM3/I
Pacchetto:
TO-263AC (SMPD)
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AC
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AC (SMPD)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.1 mA @ 45 V
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C