Casa / Diode Arrays / V6KM120DU-M3/I
minImg
V6KM120DU-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
V6KM120DU-M3/I
Pacchetto:
FlatPAK 5x6 (Dual)
Descrizione:
RECTIFIER BARRIER SCHOTTKY FP5X6
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK 5x6 (Dual)
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 120 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 3A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C