V71301510000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
V71301510000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 13POS 7.62MM
Guida per l'utente
Insulation Height -
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features Retention Latches
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 13
Number of Positions 13
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series V7
Type Header, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)