CUI Inc.
Prodotto No:
V7806-1500R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
DC DC CONVERTER 6.5V 9.75W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$8.417
$8.417
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 6.5V |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Size / Dimension | 0.69" L x 0.45" W x 0.35" H (17.5mm x 11.5mm x 9.0mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 1.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 8V |
| Control Features | - |
| Series | V78-1500 |
| Power (Watts) | 9.75 W |
| Type | Linear Regulator Replacement |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Efficiency | 95% |
| Mfr | CUI Inc. |
| Features | OTP, SCP |
| Package | Tube |
| Base Product Number | V7806 |