Casa / Diode Arrays / V80170PW-M3/4W
minImg
V80170PW-M3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
V80170PW-M3/4W
Pacchetto:
TO-3PW
Descrizione:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V TO3PW
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3PW
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 µA @ 170 V
Series TMBS®
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 910 mV @ 40 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 170 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C