VAOL-S8SYGC-2012511-C
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
VAOL-S8SYGC-2012511-C
Pacchetto:
0805
Descrizione:
LED YELLOW/GREEN CLEAR 0805 SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 573nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°
Color Yellow-Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.25mm W
Millicandela Rating 29mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 0805
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Visual Communications Company - VCC
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 575nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.40mm x 1.25mm