VEL05US120-UK-JA
XP Power
Prodotto No:
VEL05US120-UK-JA
Produttore:
XP Power
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CB
Input Connector BS 1363
Size / Dimension 2.17" L x 1.95" W x 1.69" H (55.1mm x 49.5mm x 42.9mm)
Product Status Active
Weight 0.28 lb (127.01 g)
Current - Output (Max) 420mA
Series VEL05 (5W)
Power (Watts) 5 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 62368-1
Mfr XP Power
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC