VEL12US120-UK-JA
XP Power
Prodotto No:
VEL12US120-UK-JA
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
In magazzino : 28
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CB
Input Connector BS 1363
Size / Dimension 2.99" L x 1.95" W x 1.83" H (76.0mm x 49.5mm x 46.4mm)
Product Status Active
Weight 0.19 lb (86.18 g)
Current - Output (Max) 1A
Series VEL12 (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 12V
Standard Number 62368-1
Mfr XP Power
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC