Casa / Ceramic Capacitors / VJ1206A102KLCAJ32
minImg
VJ1206A102KLCAJ32
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1206A102KLCAJ32
Descrizione:
CAP CER 1000 PF 200V NP0(C0G) 12
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF