Casa / Ceramic Capacitors / VJ1206V155ZXXRW1BC
minImg
VJ1206V155ZXXRW1BC
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1206V155ZXXRW1BC
Descrizione:
CAP CER 1.5UF 25V Y5V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.041" (1.05mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1.5 µF