Casa / Ceramic Capacitors / VJ1206Y181MXXCW1BC
minImg
VJ1206Y181MXXCW1BC
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1206Y181MXXCW1BC
Descrizione:
CAP CER 180PF 25V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 180 pF