Casa / Ceramic Capacitors / VJ1206Y222KBLAT4X
minImg
VJ1206Y222KBLAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1206Y222KBLAT4X
Descrizione:
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2200 pF