Casa / Ceramic Capacitors / VJ1210Y182JBFAT4X
minImg
VJ1210Y182JBFAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1210Y182JBFAT4X
Descrizione:
CAP CER 1800PF 2KV X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1800 pF