Casa / Ceramic Capacitors / VJ1210Y683MXPAT5Z
minImg
VJ1210Y683MXPAT5Z
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1210Y683MXPAT5Z
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
Series VJ HVArc Guard™
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF