Casa / Ceramic Capacitors / VJ1808Y102KEFAT4X
minImg
VJ1808Y102KEFAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1808Y102KEFAT4X
Descrizione:
CAP CER 1000PF 2000V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF