Casa / Ceramic Capacitors / VJ1808Y151MXEAT5Z
minImg
VJ1808Y151MXEAT5Z
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1808Y151MXEAT5Z
Descrizione:
CAP CER 150PF 500V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ HVArc Guard™
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 150 pF