VJ1808Y222KXGAT
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1808Y222KXGAT
Descrizione:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2200 pF