Casa / Ceramic Capacitors / VJ1808Y392KBLAT4X
minImg
VJ1808Y392KBLAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1808Y392KBLAT4X
Descrizione:
CAP CER 3900PF 630V X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3900 pF