Casa / Ceramic Capacitors / VJ1812Y103KXETW1BC
minImg
VJ1812Y103KXETW1BC
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1812Y103KXETW1BC
Descrizione:
CAP CER 10000PF 500V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10000 pF