Casa / Ceramic Capacitors / VJ1825Y123JBEAT4X
minImg
VJ1825Y123JBEAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1825Y123JBEAT4X
Descrizione:
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.012 µF