Casa / Ceramic Capacitors / VJ1825Y225KLXAJ2MP
minImg
VJ1825Y225KLXAJ2MP
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1825Y225KLXAJ2MP
Descrizione:
CAPACITOR CERAMIC MLCC 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Hi-Rel
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.2 µF