VJ1825Y563JXGAT
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ1825Y563JXGAT
Descrizione:
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.056 µF