Casa / Ceramic Capacitors / VJ2220Y393JBCAT4X
minImg
VJ2220Y393JBCAT4X
Vishay Vitramon
Prodotto No:
VJ2220Y393JBCAT4X
Descrizione:
CAP CER 0.039UF 200V X7R 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Series VJ OMD
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.039 µF